מרי קסלר לופו - משחיקה לתשוקה מקצועית לאנשי טיפול
"אנו מפתחים את עצמינו על מנת לעזור אחרים, אך אנו גם עוזרים לאחרים על מנת לפתח את עצמינו"                                                                                                                    Pema Chodro
"אנו מפתחים את עצמינו על מנת לעזור אחרים, אך אנו גם עוזרים לאחרים על מנת לפתח את עצמינו"                                                   Pema Chodro
מה מניע אותנו בבחירת המקצוע או מקום העבודה? מה מניע אותנו בשגרת היומיום? מה מניע אותנו להתקדם בסולם הקריירה? המקור הבסיסי להנעה שלנו- היא הכוונה שאנחנו מכניסים לכל פעולה או אי פעולה שלנו.  הכוונה שלנו משפיעה על מצב התודעה , ומשם- צומחים כל הצרכים, הרצונות, השאיפות והמטרות שלנו. 
אני מזמינה אתכם- לייצר כוונה רצויה לכם בחיי העבודה!


י

מה מניע אתנו בעשייה מקצועית? 

זוכרים את מאסלו- שהגה פירמידת צרכים? וטען שהתקדמות בפירמידה היא בצורת טנדם- שלב אחרי שלב?
ולא ניתן להגיע לסיפוק צרכים בקודקוד הפירמידה- כל עוד לא השגנו את הרמות הנמוכות יותר?

אני מבקשת את רשותכם להרחיב את ההסתכלות מעבר לצרכים וסיפוקם למקום של הנעה (מוטיבציה),                     קודם כל- הנעה עצמית.

ישנו מושג מרתק "כוונה". אם נסתכל במילון יש לו  2 פירושים עיקריים (מתוך וויקיפדיה):

1. רצון לפעול בדרך מסוימת, חתירה למטרה כלשהי.
2. ביצוע פעולה מתוך דבקות. "התפללו בכוונה רבה."

בגדול- כשמדברים  על "כוונה" מתכוונים (תרתי משמע) ל"רצון" שמניע אותנו לפעולה.

יש לנו כוונה בכל עשייה שלנו. לפעמים היא מודעת ואז יכולה להיות מתועלת ולפעמים- לא מודעת, ואז אנחנו "נסחפים" לכל מיני מקומות, כי ב"כוונה" שלנו אנחנו לא לוקחים על עצמנו שליטה ואחריות על הדרך שבה אנו פוסעים.
גם בעשייה מקצועית יש לנו כוונות שונות. זה מתחיל מתהליך הבחירה הראשוני של המקצוע וכיוון התעסוקתי, וגם מקום העבודה-  שייך לעבר, ממשיך ליומיום שגרתי- חלק מהווה ופונה אל תוכניות וחלומות תעסוקתיים ותמקצועיים- מסתכל לכיוון העתיד.
כוונה משמשת לנו כדלק, דלק לעשות, ליצור, לשנות, לנוע... או- מילות היפוך של כל המושגים האלו- לא לעשות, לא ליזום וכדומה.
וכמו שישנם סוגי דלקים שונים- יש כוונות שונות. וכל סוג הכוונה משפיע על ההוויה שלנו- תפיסת החיים,  התנהלות, צרכים, רמת מחויבות ועוד.

אז אילו 3 כוונות עיקריות משפיעות על ה"תנועה" והתנהלות בעולם העבודה שלנו?

כוונה ראשונה, ובסיסית- כמו בפירמידה של מאסלו- כוונה של הישרדות. זה אומר העיקר שתהיה לי פרנסה, שמספקת לי סוג של ביטחון כלכלי. ואולי גם- קביעות, ואולי גם- תנאי פנסיה. הנאה, סיפוק ותשוקה מקצועיים- הם פריווילגיות ומותרות יתר ברמת הכוונה הזו. מי שחי בכוונה כזו- חש לרוב תחושת מחסור (מחסור ב: כסף, סיפוק, הכרה, הערכה, מוטיבציה ועוד) ונמצא כל הזמן במאבק (עם עצמו, אחרים וחיים בכלל). לעתים קרובות האנשים שחיים עם כוונה כזו חשים תשישות בכל הרמות- פיזית, רגשית, שכלית...

כוונה שניה, היא כוונת ההצלחה. ברמה הזו אנחנו חותרים להישגים, ורוצים לצבור הצלחות. גם אם זה לעתים בא על חשבון הנאה וסיפוק יומיומיים. העיקר- שנצבור "ציוני דרך" והצלחות. התנהלות כאן הרבה פעמים מושפעת מהערכה של אחרים. כמה סמלי סטטוס יש לנו בעקבות העבודה שלנו , כמו: כסף, כבוד (מעמד בהיררכיה), תנאי עבודה (מכונית, תנאים סוציאליים), עבודה בעלת תדמית גבוהה בעיני האחרים (לדוגמא- כמו שבוחרים מקצוע "מבוקש" ו"נחשב" בהתאם לרצון של הורים- על מנת להגשים חלומות שהם לא הצליחו, בלי באמת לאהוב ולרצות). גם מי שחי בכוונה הזו חי בתחושת מאבק- מאבק על מקום ,הישגים, תדמית ועוד. הוא נמצא בתחרת מתמדת וחושש לאבד הכל. כי רוב ההצלחות בחוויה שלו הן חיצוניות, ובאמת- ניתן לאבד אותן.

כוונה השלישית- היא הכוונה של השפעה. השפעה על העולם הזה (סליחה על אמירה גרנדיוזית) בדרך של אותו אדם, להשאיר חותם. כאן אדם חי בהוויה שהוא משפיע על העולם, גם אם על חלקת אלוהים הקטנה שלו. הוא עובד בדרך כלל מהפנים אל חוץ- מחובר לכשרונות, מקורות השראה, מניעים הכי פנימיים שלו. תחושה שלרוב קיימת אצל האדם עם הכוונה הזו- שהוא "חי את החלום שלו". כמעט ואין כאן תחושת מאבק- כי לא באמת יש לו מתחרים, הרי הוא מביע יומיום את היחודיות שלו, עושה דברים בדרכו המיוחדת, מניע, יוזם, משנה ותורם רק מה שהוא יכול לעשות. לא ניתן לאבד כאן כמעט שום דבר, כל עוד האדם ממשיך להיות "מחובר" לעצמו ודרך חיבור הזה עובד ויוצר.

אין כאן רמת הכוונה שהיא מעודפת, ולא אנסה להאדיר שום כוונה! יש מקום לכל כוונה בעשייה מקצועית שלנו. רק כדאי מדי פעם לעצור ולבחון- האם אנחנו באמת מונעים בעבודה  על ידי הכוונה שאנחנו רוצים!

בהצלחה במסע משחיקה מקצועית לתשוקה מקצועית!

כל הזכויות שמורות למרי קסלר לופו,


לפרטים נוספים על סדנאות להנעת העובדים בארגון רפואי אנא צרו קשר